Prenowicjat Franciszkanów
powrót do listyKomisja Wychowania i Nauki w Głogówku

W dniach 25-27.11.2019 w naszym klasztorze obradowała Komisja ds. Wychowania i Nauki. Do Głogówka przybyli: o. Paweł Gogola (przewodniczący), o. Mariusz Orczykowski (rektor WSD), o. Dariusz Sowa (magister nowicjatu) i o. Łukasz Gora (asystent ds. powołań). Gospodarzem i zarazem członkiem Komisji był br. Marcin Guzik (nasz magister). Przez dwa dni bracia omawiali bieżące sprawy związane z wychowaniem i nauką prenowicjuszy, nowicjuszy, kleryków oraz juniorystów w naszej Prowincji zakonnej oraz wyznaczali nowe cele dla młodego pokolenia zakonników.

Cieszymy się, że obok formalnych spraw bracia tworzący ww. Komisję znaleźli czas, aby spotkać się z naszą prenowicjacką wspólnotą. Na salcę rekreacyjnej pytań i odpowiedzi nie było końca. Była to zarazem doskonała okazja do bliższego poznania się z braćmi wychowawcami wchodzących w skład Komisji, którzy na co dzień pracują na wszystkich szczeblach formacji początkowej. 

Życzymy naszym Gościom obfitości Bożego błogosławieństwa w pracy formacyjnej i zapewniamy o naszej codziennej modlitwie za wszystkich braci wychowawców, formujących się i uczących w naszym Zakonie.

 

Zapraszamy na rekolekcje


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoje prośby lub podziękowania zostaną dołączone do Mszy św. składkowej za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej w najbliższą sobotę.